Join Bridge Winners
Past Winners
2018:
Jim (JJ) Johnsen, Dorn Bishop, James Weeks, and Neil Stern
2017:
Henry Caspar, Terry Richardson, Chris Cowan, Debbie Feldman, Doug Barnes, and John McWhinnie
2014:
Mark Friedlander, Richard Fellars, Howard Engle, and Mark Weisman
2013:
2012:
Peter Wong, Edward Xu, Jianfeng Luo, and Yan Wang
2011:
John Lewis, Susan Fuller, Maris Zilant, Howard Einberg, Saul Gross, and David Sokolow
2010:
Morrie Kleinplatz, John Boyer, Robert Stayman, and Mark Leonard
2009:
Jay Whipple, Kevin Dwyer, David Grainger, Owen Lien, and Jon Rice
2019 0-6000 Mini-Spingold Knockout Teams
Tournament
Dates
Tuesday, July 23—Sunday, July 28
Deadline
Session Times
1:00 PM and 7:30 PM Tue-Thu; 12:00 PM and 7:00 PM Fri-Sat; 11:00 AM and 5:00 PM Sun
Location
Brera Ballroom, 3rd floor
Entries
$44.00 per person (per day), with a $40.00 surcharge on days with screens.

The 0-6000 Mini-Spingold is limited to players with fewer than 6,000 masterpoints.

Registration Desk

20 teams registered

1.
Craig W Henderson, John Ramos, Cristal Nell, and Mitch Towner
2.
Grant Robinson, Teresa Boyd, Lauren Friedman, Deborah Murphy, Jim Leuker, and Susan C Ledford
3.
Ryan Connors, Randi Adelman, Marc Sylvester, and Jin Hu
4.
Spencer Sun, Chris Kolner, William Chen, and Jerrod I Ankenman
5.
Thomas E Dressing, David E Marker, Robert Lass, and Tom Fogarty
6.
James Luo, Tsao-Tung Tsai, Ken Imboden, and Leila D Mattinger
7.
Rick M Schoenfield, David A Bogolub, Leora S Dubrovsky, and Richard O Dubrovsky
8.
Saul K Gross, Juan Castillo, Barry Spector, and Randy Thompson
9.
Thomas F Musso, Avram Ninyo, Susan Ninyo, and Kathrine Loh
10.
Sabrina Miles, Sue Becker, Joy D Mckenzie-Smith, and Anne L Atwood
11.
Monica D Angus, Alex Hong, Kai Zhou, Sidney Yang, and Guoxu Zhang
12.
Hank Youngerman, Arthur S Crystal, David L Standig, and Debbie L Benner
13.
Marty Nathan, William L Rittenberg, Jennifer Williams, and Francine Moring
14.
Lynn T Wells, Janice J Wells, M Ali Mahdavi, and Lida Regenberg
15.
Eleanor C Onstott, Jacob L Karno, Kathy M Logue, and Mina F Akhnoukh
16.
Gary Donner, Anam Tebha, Jacob Freeman, John Dong, Bo Han Zhu, and Yoko Sobel
17.
George Klemic, Shawn Abernethy, Gerry Nehra, and Eileen Cripps
18.
Marusa Basa, Peter T Cheung, R David Walker, and Dara L Dinner
19.
Ankur Rathi, Deirdre Nickel, Max Aeschbacher, and Anant Rathi
20.
Donna R North, Judy Armstrong, Marcus L Evans, and Frances M Every
.

Bottom Home Top